Kas sina tohtisid minna isa juurde?

Paljud töö ja eneseteostuse küsimustes pöördujad otsivad oma ellu selgus, potentsiaali kasutamist, tööga rahulolu ja tunnet, et nad liiguvad elus edasi iseendana. Need on sügavad soovid, millele tihti on võimatu panna näpu peale,…

Kuidas naisena leida endas ettevõtja vägi?

Järjest rohkem naisi liigub ettevõtluse suuna peale ehk alustavad oma äriga. Igal naisel on selleks omad põhjused ja eesmärgid, miks nad soovivad ettevõtluse maastikul kanda kinnitada. Oma karjääri coachi töös olen näinud palju erinevaid…

Mis vahe on karjääri coachingul ja tööteraapial?

Oled sa mõelnud, et peaks äkki otsima ühe coachi, kes aitaks edasisi samme paika panna? Coachi, kes aitaks uitavad mõtted ja tunded rohkem lahti harutada ning peegeldada, mis oleks see õige teeots? Aga oled sa ka mõelnud, et kui oled…

Mis on inimese säilenõtkus ja kuidas seda arendada

Inimene on osa loodusest ja loodus on ühelt poolt pidevalt arenev ning teiselt poolt kohanev. Nii on ka inimestega- edukamad ja õnnelikumad on need inimesed, kes suudavad kohaneda muutustega, samas jääda oma väärtustele truuks ning ka…

Kui puhas on sinu KIRG?

Soovides luua endale imelist töö(elu) ei saa üle ega ümber KIRE komponendist. Kirg on midagi, mis paneb sind tegutsema, looma ja kogema. Alustame aga algusest- kui kirglik sa oled? Elu, teiste inimeste, oma huvialade ja töö…

Läbipõlemine kui tänapäeva kaasaskäiv sündroom?

Läbipõlemine on miskit, mis viitab tugevale tasakaalutusele inimese kehas, hinges ja ümbritsevas. Läbi saab põleda töös, lapsevanemluses, igapäevaelu ülesannetes. Läbipõlemine tekib pikaajalise maandamata stressi tagajärjel ning…

Mida ma olen õppinud läbipõlemisest ja tööstressist?

Meie kiiresti toimivas ühiskonnas on "läbipõlemine" ja "tööstress" väga levinud sõnad. Ka mina olen neid mõlemaid kogenud. Tol korral ma otsisin infot ja leidsin peamiselt viiteid tervislikule unele, toitumisele, füüsilisele trennile…

Emotsionaalne ülekoormatus lastel ja täiskasvanutel

Emotsionaalne ülekoormatus tekib nii lastel kui täiskasvanutel siis, kui valu või muu tunne on nii suur, et inimene ei suuda seda ära taluda. Meil on intelligente aju ja keha. Sellistel hetkedel säästab meie keha selle tekkinud valu eest…

Emotsionaalne pagas töökohal III- kontrollivad juhid

Paljude inimeste tugev samastumine ettevõttega, kus nad töötavad või mida nad omavad, sunnib neid  kontrollima ettevõtte igat aspekti. Selle taga on palju allasurutud isiklike tundeid millest räägingi nüüd lähemalt. KONTROLLIV…

Emotsionaalne pagas töökohal II- teistele meeldimine

Selleks, et olla ükskõik mis valdkonnas edukas, tuleb osata olla üle sellest "mida teised minust arvavad". Inimene peab oskama tulla toime tõrjutuse tundega. Osadel inimestel tuleb see välja loomulikumalt, kui teistel. Teised peavad seda…

Emotsionaalne pagas töökohal I osa- PETTURI SÜNDROOM

Antud artikkel on kirjutatud tuginedes Naomi Shragai raamatule "Emotsionaalse pagasi pärssiv jõud. Mida teha, kui töö ja elu kipuvad segi minema." Me kõik tuleme perekondadest ja lapsepõlvest. Iga töötaja, kes liitub kollektiiviga…
,

Sisemine Laps teab, mis on sinu elu kutse- Kairiti tagasiside

Kohtusime Kairitiga kolmel korral, millest esimesel kohtumisel lõime kontakti Sisemise Lapsega ning esitasime talle küsimusi. Teisel kohtumisel töötasime situatsioonikaartidega ning kolmandaks kohtumiseks panime kokku Kairiti isikliku IKIGAI,…

Minu karjäärimuutuse lugu

Selles artiklis avan teile oma karjäärimuutuse tagamaid. Minu karjäärimuutus toimus vahepeal ka "raskendatud" asjaoludes, aga kõigest lähemalt nüüd siit edasi. ENESEOTSIMISE FAAS Eneseotsimise faasi läbivad kõik inimesed, kes…

Karjäärimuutuse grupp väikelaste emadele

Karjäärimuutuse grupp väikelaste emadele on mõeldud Sulle, kui kasvatad alla 3-aastast last ning soovid teha enda elus tööalast muutust. Emaks saamine on naise jaoks elumuutev kogemus. Koos pisikese maailmaimega muutub ka arusaam…

Kust tuleb jõud, et teha muutus?

Inimene unistab paremast tulevikust, niimodi oleme me programmeeritud. Alati arenema, elu edasi andma (ka läbi loomingu). Teises küljest oleme me stabiilsuse ohvrid. Stabiilne elu on inimese jaoks turvaline elu. Tuttav ongi tihti turvaline…

Anna-Liisa tagasiside

1. Mis oli sinu jaoks holistilise karjäärinõustamise juures kõige kasulikum? Mis sa enda jaoks siit said? Kui esimesele nõustamisele tulles oli mul tunne, et mind ei huvitagi justkui ükski valdkond ja ma ei osanud absoluutselt näha,…

Human Design aitab teha karjäärivalikuid

Human Design on miskit, mida avatuma mõttelaadiga inimene võiks lasta endale teha. Ta on sarnane astroloogiale, kuid ta pole ainult astroloogia. Ta on midagi enamat. Mina olen leidnud endale sealt vastuseid mind painanud küsimustele ja huvitavaid…

Kuidas käia oma teed ehk ohvrirollist kangelaseks

Muinasjutud on huvitavad, nad peegeldavad tihti ühiskonna alateadlikke protsesse. Nad peegeldavad meile inimeseks olemist. Oled sa tähele pannud, et muinasjuttudes on peategelane alati kõigepealt ohvrirollis ja siis saab temast kangelane,…

Konstellatsioon karjäärinõustamises

Konstellatsiooni meetod on Eesti terapeutide ja psühholoogide maailmas järjest rohkem laineid löömas. Eks Ants Rootslasel on siin oma mõju:) Konstellatsioon on süsteemse pereteraapia meetod, kus kasutatakse töö seadistamiseks ja tulemuseks…
, ,

Eneseteostus laste kõrvalt- JAH! see on võimalik

Iga lapse sünd annab lapsevanemale võimaluse endasse sügavamalt vaadata. Lapse sünd on elu üks suuremaid muutusi ja ka kriise, kus koos lapsega sünnib ka lapsevanem, isegi kui see on teise või kolmanda lapse sünd. Lapse sünni alguse…

Mis on see takistus, mis ei lase sul elada oma unistuste tööelu?

Olen oma karjäärinõustaja praksise jooksul nõustanud ja koolitanud üle 100 kliendi. Ühine nimetaja minu poole pöörduvatel inimestel on soov leida see "oma tee", elukutse ja kirg, mida inimesed tulid siia ellu tegema. Ühine läbiv joon…

Kuidas toetada algkoolilapse karjääri kujunemist

Ilusat alanud septembrit ja uue kooliaasta algust! Kelle lapsed on alustanud kooliteed või käivad algklassides- tahan teiega jagada kogemust oma lapsepõlvest, mida suutsin siduda aastakümneid hiljem oma praeguse karjäärivalikuga ning ka…

Annika lugu- visualiseeritud unistused täituvad!

Annika on töötanud iluvaldkonnas 15 aastat ja pöördus minu poole peale kolmanda lapse sündi. „Töö mulle väga meeldis kuni kolmanda lapse sünnini. Peale seda tundsin, et miskit vajab muutmist. Tahtsin aru saada, mida ma vajan ja miks…

Kriisid kui võimaluste aeg

Kriisid on täiskasvanu elus tuttavad asjad, olgu selleks lahkumineku kriis, töö kaotamise kriis, isiklik arengukriis või mõni muu isiklikult puudutav kriis. Praegu on kriis peaaegu kogu maailmas, k.a. ka Eestis. Selline globaalne olukord…
, , ,

Kodukontoris töötamine- kuidas õnnestuda?

Riigis kehtiv eriolukord on pannud paljud töötajad viimastel nädalate kodukontorisse tööle. Osade jaoks on see midagi harjumuspärast, paljude jaoks on aga täiskohaga kodunt töötamine uus väljakutse. Kuidas seda korraldada nii, et tööülesanded…

Sisemise lapse tervendamine ja eluülesandest arusaamine

Teraapia toolil istub 5 aastane tüdruk. Tal on pikad helepruunid juuksed, seotud patsi. Ta paistab olevat rahulik ja mõtlik. Tema vastas istub tüdruku ema, noor ja kena naisterahvas. Tal on seljas ilusad riided ja ta soeng on sätitud. Tüdruku…

Kuidas taastada kontakt loodusega

Kevad on kohe käes ja päevad pikenevad. Praeguses olukorras on loodus üks koht, kuhu saab minna ennast laadima. Loodus on kogu aeg meie eludes olemas, kuid kiirustava elurütmi juures me tihti ei märka teda. Ta on, et meid igal meile sobival…

Vabanedes ideaalidest- kui palju on piisavalt hea?

Kui sa oled üks nendest, kes tahab oma elus saavutada ideaalset versiooni sellest, mis võiks olla, siis see lugemine on sulle. Kui keegi küsiks praegu mu käest, kas ma elan unistuste elu, siis vastaksin ma "jah". Aga kui ma küsin enda…

Looja arhetüübi äratamine Sinu elus

Carol S. Pearsoni järgi on inimeses 12 arhetüüpi, mida mööda toimub  inimese areng. Täna tahaksin teile kirjutada looja arhetüübist, mis aitab meil luua teadlikult oma elu. Looja arhetüüp siseneb meie ellu siis, kui avastame oma…

MindsetReset ehk ülevaade mööduvast aastast

Iga aasta lõpus olen mööduvat aastat kokku võtnud ning uue aasta osas plaanid ja unistused kirja pannud. Jagan teiega ühte võimaliku viisi, kuidas teha ülevaadet jooksvast aastast ja natukene ka seda, mis minu enda elus toimunud. Inspiratsiooni…

Kuidas minimalism minu elus kanda kinnitab

Kas minimalism on ainult asjadest loobumine ja vähemate asjade omamine? Kunagi arvasin, et minimalistid on need, kelle kodus on nii vähe asju, et seal ei ole hubane olla. Kus kõik on lage ja külm. Nüüd räägitakse minimalismist järjest…

Minu karjäärinõustajaks kasvamise teekond

Oli aasta 2014. Olin saanud aasta tagasi emaks. Enne lapsehoolduspuhkusele jäämist töötasin 10 aastat panganduses ning teadsin, et isegi, kui töö kollektiiv ja tööandja olid ülimalt vahvad, tagasi sellele tööle minna ei taha. Olin…

Hea puhkus- missugune see on?

Suvi on käes ja tulemas on suur puhkuste aeg. Eesti seaduse järgi peab töötaja puhkama aastas vähemalt 2 nädalat järjest. See seadus võetis vastu mõned aastad tagasi, et ka kõige tragimad töötajad läheksid "pikemalt" puhkama, selleks,…

Prioriteedid- võimalus tänapäeva ühiskonnas ellu jääda

Meie ümber on juba ammu valikuid rohkem kui me suudame hoomata. Kirjandust, filme, teatrit, meelelahutust, kaubanduskeskusi, tooteid, aga ka tegevusi, kohustusi, tööüelsandeid ja unistusi, mida kõike saaks ära teha kui vaid jõuaks. Tööelulisel…

Kuidas hoida oma energiataset ja asju päriselt ära teha!

Tänapäeva kasvava majanduse keskkonnas on inimestele tuttav olukord, kus tööd on rohkem kui jõuab ära teha. Inimesed on kohati väsinud ja segaduses, kuidas päriselt oma töölauda reguleerida nii, et tähtsad asjad saaksid tehtud ja…

Tööotsijana Eesti tööturul- kogemuslugu

Astuda samm edasi olemasolevast töökohast on paljudele suur väljakutse. Eriti kui see samm on mitte otse uude töökohta, vaid alles otsingufaasi.. Selline samm tuli mul astuda selle aasta kevadel, sest minu aeg ühes värbamisettevõttes…

Südikuse jõud- kuidas südikust endas arendada?

Kirjutasin mõni aeg tagasi raamatusoovitusest Angela Duckworth "Südikus. Kirglikkuse ja visaduse jõud". Kuna raamat väga inspireeris mind, siis teen selle artikliga väikese kokkuvõte loetust. Paljud inimesed soovivad oma elus leida…

Kõik algab küsimusest: "Kes ma olen?"

Kolm aastat tagasi karjäärinõustaja väljaõppes tutvustati kolme küsimust, mille abil saab inimene ennast tööelulistes küsimustes aidata- Kes ma olen? Kuhu ma lähen? Kuidas ma sinna saan? Kolm aastat hiljem saan ma aru, et esimeses…

TÖÖTUBA: Kuidas olla õnnelik vaatamata eluraskustele- Madis Mark!

Selle sügise esimene töötuba on teemal "Kuidas olla õnnelik vaatamata eluraskustele" L 13.10.2018 kell 11-16.00 Olla õnnelik, kui elus on pealtnäha kõik korras ja olemas, on lihtne. Aga kas see ongi õnn?   Mida teha,…
, ,

Miks on vaja karjäärinõustamist ka ettevõtetes?

Karjäärinõustamist kasutavad inimesed viimasel ajal aina enam. Mõned aastad tagasi avas Töötukassa võimaluse karjäärinõustamiseks ka tööl käivatele inimestele. Kui varasemalt oli inimene õnnelik selle üle, et tal oli üldse töökoht,…
, ,

Tuleviku töökoht nõustajana- mida selleks on vaja?

Praeguses ühiskonnas kasvab inimeste hulk, kes tahavad oma tegevustega aidata teisi inimesi. Teisi inimesi saab aidata mitmel erineval moel. Võib pidada kohvikut, olla teenindaval positsioonil, luua oma äriga lisandväärtust, hoolitseda…

Holistilise karjäärinõustamise 4 eripära

Sa oled kindlasti kuulnud karjäärinõustamisest. Võib olla oled sa isegi käinud karjäärinõustamises näiteks keskkoolis, kui tuli valida edasine teekond, eriala, ülikool. Mõnikord käivad klassikalise karjäärinõustamisega kaasas…

Holistiline tööelu rännak- UUS!

Selleks, et teid paremini aidata tööelulistes valikutes teen sammukese edasi ja pakun augusti kuust 3-osalist HOLISTILIST TÖÖELU RÄNNAKUT: "Aed" Meis igaühe sees on olemas isiklik, salajane aed, mis peegeldab meie hetkeolukorda,…
, ,

Inimesed on andekad! 5 nõuannet, kuidas oma andekusele lähemale pääseda

Andekus- see on midagi, mis on antud igale inimesele. Andekusele pääseb ligi ennast sügavuti tundma õppides. Andekus elab alati meiega koos, kuid iseasi, kas lubame sellel andekusel avalduda. Kuidas oma annet avastada? Ande avastamiseks…

Kui ei suuda otsustada- 4 isiklikku näpunäidet, mis mind on aidanud valikute tegemisel

Valikud Mis on valik? Valik on midagi, mille tagajärjel me midagi saame ja samas ka midagi kaotame. Saame uue võimaluse ja kaotame kõik ülejäänud võimalused. Me oleme harjunud maailma jaotama heaks ja halvaks. Kui valime midagi ja…
,

Palgatöötajaks või eraettevõtjaks- mis on meie panuses tegelikult tähtis?

Oled sa kunagi mõelnud endamisi olles palgatööl, et kas sulle võiks sobida ettevõtja elu? Või hoopistüki välistanud enda jaoks eraettevõtluse, sest see tundub liiga keeruline, vastutusrikas ja ebaturvaline? Mina olen küll neid mõtteid…
, ,

16 isiksusetüüpi ühiskonnas- kes oled Sina?

Aasta algusest 2 kuud veetsin ma iga neljapäeva õhtu sotsioonika baaskoolitusel. Mis asi see sotsioonika siis on? Oma sõnadega selgitades on sotsioonika meetod, kuidas määratakse 16 isiksusetüüpi. Isiksusetüüpi ei määrata pelgalt…
,

Julge tööandjalt küsida seda, mida vajad, et olla tööelus õnnelik!

Veel 20 aastat tagasi oli üldine tööturul arusaam, et töötajad kandideerivad töökohale, võitlevad oma koha eest (kuna kandidaate on ühele kohale palju) ja töökohta saanud inimesed peavad kümne küünega sellest kinni hoidma. Ainuke,…
,

Naine (karjääri)maailmas

Seitse aastat tagasi istudes hommikul ühe panga kontorilaua taha mõtlesin, kas selline ongi (töö)elu? Hommikul läbi ummikute tööle, õhtul läbi ummikute tagasi, siis natukene oma aega ja magama. Üks nädalavahetuse päev, kui saab ennast…
,

Inspireerivad lood karjäärimuutusest- Esteri lugu

Toome lugejateni inspireerivad karjäärivahetuse lood. 1. Millega tegelesid enne? Raamatupidamisega. 2. Mis ajendas Sind tegema muutuse? Mõõt sai täis! Järjekordselt tehti mingit seadust karmimaks, minu tööd keerulisemaks…
,

Karjäärinõustaja soovitused lõppevaks aastaks ja uue alguseks

Aastaring saab uuesti täis. Minule meeldib teha isiklikke vahekokkuvõtteid nii sügise eel (ehk sünnipäeva eel) kui ka aasta lõpus. Ühelt poolt aitab valitud tsükli teadvustamine ennast ja oma valikuid analüüsida ning tuleviku kiikamine…

Kuidas leida tasakaal rutiinse ja rutiinivaba elu vahel?

Rutiin. Justkui halva maiguga sõna. Kui teed päevast päeva samu tegevusi, samas keskkonnas. Rutiinivaba elu. Tundub põnev, vaheldusrikas, ergastav. Kui väike inimene siia ilma sünnib, siis loob ta endale režiimi- ta ärkab,…

Inspireerivad lood karjäärimuutusest- Marge lugu

Toome lugejateni inspireerivad karjäärivahetuse lood. 1. Millega tegelesid enne? Alates 2009. aastast tegutsesin konsultatsioonifirmas turunduse valdkonnas (algul müügi-  ja turunduseassistent, peagi turundusspetsialist ja lõpus…

Tuleviku mitmesuunaline karjäär- mis see on?

Veel mõned kümned aastad tagasi oli noortel tähtis valida üks õpingute suund, kus valdkonnas nad lootsid ka oma ülejäänud elu töötada- teha karjääri, saada juurde vastutust, aga jääda ühele valdkonnale truuks. Mis põhimõtteliselt…

Tahad vahetada töökohta? Kulge protsessis!

Järjest enam inimesi mõtleb töökoha või tööalase valdkonna vahetuse peale. Mul on hea meel näha nii karjäärinõustajana kui värbajana, et inimesed järjest enam keskenduvad töö sisu sobivuse ja enesearengu peale, mitte esmalt materiaalsele…

Loovuse 7 tunnust

Loovus ja loomingulisus on midagi, mis on iga inimese sees olemas. Meie parem ajupoolkera ja süda juhivad meie loomingulist väge. Looming ei ole vaid kunsti, muusika vms loomine. Looming võib olla ükskõik mis tuleb südamest. See võib…

Miks on tähtis säilitada Naisena tasakaal kõiges, mida teed- ka töös?

Ärkan hommikul üles kell 8. Kuna laps öösiti veel ärkab ja vajab tegelemist, siis varasem tõusmine ei tule hetkel kõne alla. Kiired toimingid, sätin paralleelselt nii ennast kui last. Laps lasteaeda ja ise kiiresti esimesele tööalasele…

Miks on vaja elus loomingulisust?

Mulle meeldib olla loomingulisel soonel. See on miskit, mis pulbitseb minu seest väljapoole- üldiselt on see mõni kirjatükk või mõte, kuidas midagi paremini luua või ära teha. Kui ma olin veel lapsega kodune ja jalutasin paaritunniseid…

Töökoht on nagu suhe

Kui inimene tunneb ennast töökohal halvasti, siis ikka soovitatakse liikuda edasi, otsida uus kollektiiv või hoopis uus amet. Mina aga arvan, et kõigepealt tuleb ära lahendada see mõistatus- miks sa ennast töökohal halvasti tunned? Töösuhe…

Head Uut Aastat!

2017 aastat alustan ma aja AEGLUSTAMISE visiooniga. Ei rabele, ei torma, ei katsu võimalikult palju ära teha. Vaid märkan, tunnetan, naudin, lisan igale hingetõmbele kvaliteeti, sest nagu elu näitab- kvantiteeti taga ajades me kaugele ei…

Sinu südamelähedane tee ei pruugi olla kaugel sinu praegustest tegemistest

Inimesed otsivad tihti seda oma „õiget asja“, mida nad peavad siin elus tegema. Mõeldakse ja vaadatakse, et äkki see „õige“ asi on hoopis vastupidine sellele, mida siiani olen teinud? Tegelikult see nii ei pruugi olla. Suure…