Töökoht on nagu suhe

Kui inimene tunneb ennast töökohal halvasti, siis ikka soovitatakse liikuda edasi, otsida uus kollektiiv või hoopis uus amet. Mina aga arvan, et kõigepealt tuleb ära lahendada see mõistatus- miks sa ennast töökohal halvasti tunned?

Töösuhe on nagu iga teine inimsuhe; tegelikult isegi keerulisem, sest osapooli on rohkem kui kaks. Näen ikka peale värbamisprotsessi lõppu, et katseajal tulevad segadusttekitavad asjaolud mõlemalt poolt, nii uue töötaja kui tööandja poolt. Targad on need, kes maha istuvad ja kuldse kesktee leiavad (nagu tehakse ka lähisuhtes). Põgenedes järgmisesse kohta võid silmitsi seista sarnaste asjaoludega.

Ka nõustamises olen näinud seda, et kui miskit häirib praeguse töö juures, siis üritatakse uue väljakutsega sellest vabaneda. Ja olen ka näinud seda, kuidas töökoha vahetus ei pruugi lahendust tuua. Siiski, elumuutusi ja karjäärimuutusi tasub ette võtta. Lihtsalt tuleb eelnevalt selgeks teha, mis õppetund praegusel töökohal ootab lahendamist. Kuidas saab selgeks, et õppetund ära õpitud ja on aeg edasi liikuda? Üldiselt kehtib siin neutraalsuse printsiip- kui sa suudad teemasse suhtuda neutraalselt, siis on see ka sinu sisimas lahenduse leidnud.

Mõnusaid eneseavastusi teile!
Natalja

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *