,

Palgatöötajaks või eraettevõtjaks- mis on meie panuses tegelikult tähtis?

Oled sa kunagi mõelnud endamisi olles palgatööl, et kas sulle võiks sobida ettevõtja elu? Või hoopistüki välistanud enda jaoks eraettevõtluse, sest see tundub liiga keeruline, vastutusrikas ja ebaturvaline? Mina olen küll neid mõtteid mõlgutanud, et mispidi võiks olla õige minu jaoks- see minu tee. Olen katsetanud väikeste firmade ja MTÜ-de loomisega tehes kõrvalt kogu aeg palgatööd. Ja siiani ei saa ma 100% öelda, et ühe või teise peaksin ma oma elus välistama. Ja olen jõudnud järgmise avastuseni..

Mis on tegelikult tähtis tööelulises panuses?

Inimesed on omakasupüüdlikud. See on okei. Tihti me mõtleme, kuidas meile oleks parem, kuidas teha vähem ja saada rohkem. Või kuidas teenida rohkem, et saaks endale ja perele lubada ilusat elu. Kui me keskendume ainult omakeskselt kasule, rahale, edule, siis võivad asjad varem või hiljem nässu minna.

Imelisest Doreen Virtue raamatust sain inspiratsiooni, et ka tööelulises küsimuses tuleb keskenduda, kuidas saaksin võimalikult suurema rõõmu ning naudinguga endast midagi maailmale anda! See on nii ilus mõte minu meelest 🙂

Tegevused, mis meeldivad ja omadused, mis mul on

Me saame rakendada oma parimaid külgi väga paljudes valdkondades ja tegevustes. Mõnel on üks konkreetne suund, mida ta ajab algusest peale, teisel on aga erinevaid valikuid ja võimalusi, kuidas oma tööelu luua. Seepärast ärge otsige ühte konkreetset vastust, mis mulle sobib või ei sobi. Arusaam, et leian oma kire ja teen sellest oma töö ja siis olen õnnelik- see ei pruugi kõigile sobida. Elus võib olla palju vaheetappe, erinevaid töid, tööandjaid ja katsetamisi. Tähtis on see, et kogu selle tegevuse juures jääksite te iseendale truuks ja teeksite neid tegevusi armastusest maailma suhtes.

Tihti elu ka ise suunab. Annab ette mingeid valikuid ja olukordi, mis muudavad meie igapäevaelu. Usaldus elu suhtes on see, mis aitab meid palju edasi. Me ei pea kõike ise mentaalsel tasandil ära otsustama. Kui oleme iseendaga kontaktis ja teame, et tahame rõõmu ja armastusega oma tööga panustada maailma paremaks muutmisel, siis tulevad ka need võimalused. Selleks ei pea minema vabatahtlikuks Aafrikasse või tegema suure missiooni tundega näiteks arsti tööd. Väikesed, igapäevaelulised tegevused võivad olla kellegi jaoks suure tähtsusega. Eesmärk on oma tegevust mõtestada ja teha seda iseendaga kooskõlas.

Ja kui ikka on see küsimus, kas palgatöötajaks või ettevõtjaks, siis Doreen Virtuel on ka selle kohta vastus- tegelikult oled sa juba praegu iseendale tööandjaks, sest ainult sina ise langetad oma tööga seotud otsused ja valikud! Ka otsus töötada kellegi alluvuses on siiski sinu otsus, sa oled igal hetkel ise enda peremees! 

Igaljuhul on see värskendav vaatenurk, et igal hetkel on meil valik, kas me töötame selle ülemuse alluvuses või lahkume töölt või alustame eraettevõtlusega või lähme maailma rändama. Igal hetkel on meil valik. Ja valikuid saab järgmisel hetkel vajadusel muuta. Seepärast, julge katsetada!

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *