Human Design aitab teha karjäärivalikuid

Human Design on miskit, mida avatuma mõttelaadiga inimene võiks lasta endale teha. Ta on sarnane astroloogiale, kuid ta pole ainult astroloogia. Ta on midagi enamat. Mina olen leidnud endale sealt vastuseid mind painanud küsimustele ja huvitavaid äratundmisi. Samuti, kui seda teha oma lastele ja teistele pereliikmetele, hakkad ka nende omapärasid paremini mõistma 🙂

Human Designi peamine peegeldus on otsustuskoht ja elustrateegia. Tundes oma strateegiat ja otsustuskohta saad hakata elama palju vabamalt ja endale loomuomasemalt.

Eristatakse 4 põhitüüpi strateegiaid:

Manifestor

Generaator/Manifetseeriv Generaator

Projektor

Reflektor

Ma ei hakka ümber kirjutama kogu informatsiooni, mis on internetiavarustes juba kirjutatud, kuid jagan teiega lühidalt infot, mida üks või teine strateegia tähendab tööalases võtmes.

Manifestori ülesanne on pidevalt luua uut

Manifestoril on kaasasündinud palju energiat kõige uue loomiseks- uued ideed, algatamised, protsessid. Manifestori tüüpi inimene ei suuda lihtsalt “olla” ja mitte midagi teha. Ja ta ei peagi. Tal on loomuomaselt palju algatamisjõudu ja ta ei tohikski seda raisku lasta.

Manifestor suudab tööle panna ka teised inimesed. Seda tüüpi inimene sobib hästi juhiks, mentoriks, eestkõnelejaks. Samas suudab ta elus läbi lüüa ka täiesti üksinda, tal on selleks kõik jõuallikad olemas. Samuti on sellel inimtüübil vajadus tegutsemisvabaduse järele. Piirides ja raamides ei suuda ta hästi oma potentsiaali kasutada. Koht, mida see inimtüüp peab õppima on teiste inimeste informeerimine, kui ta plaanib hakata midagi tegema. Samuti ei tohiks manifestor eeldada, et kõik on temasugused ning halvustada teisi, miks nemad nii palju ära ei tee. Manifestoril lihtsalt on piiramatult energiavarusid ning ta teeb asju ära kergusega. Igal ühel sellist loomuomast energiavaru kaasasündinud pole. Manifestoreid on alla 10% inimkonnast.

Generaatorid on head töö tegijad ja täis energiat

Generaatoril on samuti hulk eluenergiat, mida ta saab igapäevaselt kasutada. Erinevus manifestorist on see, et tema ei ole disainitud asju algatama, vaid peab ootama elult võimalusi, millele siis jaatavalt vastata. Generaatori ülesanne on oma eluenergiat õppima suunama õigetesse kohtadesse, mitte arutult seda ringi paisata. Selleks peavad generaatorid õppima aega maha võtma ja tunnetama, mis on see, mida nad tegelikult peavad tegema? Mis kutsele nad soovivad tegelikult vastata? Kas tulnud ettepanek on “jah” või “ei” tundega?

Kui generaatorid selle ära õpivad, siis jookseb nende elu juba palju libedamalt. Vastasel juhul võivad nad tunda, et nad pidevalt teevad midagi, sahmivad ringi, kuid tulemusi väga pole ja ise on rahulolematud.

Generaatorid on üks nendest tüüpidest, kes võiksid kõige paremini sobida ka palgatööle (võrreldes teiste Human Designi tüüpidega), sest neil on energiat, et pidevalt tegutseda, nad ei põle nii lihtsalt läbi ning kui tööandjana suudetakse pakkuda neile sisemist rahuldust näiteks tööülesannete ja/või kollektiivi näol, siis generaator võib olla päris ustav töötaja.

Manifesteerivad generaator on peatamatu oma unistuste täideviimisel

Manifesteeriv generaator nagu ka tavaline generaator omab palju sisemist jõudu, kuid kes ise ei peaks midagi algatama. Tema ülesanne on sügavamal tasandil ära tunda, mis on tema jaoks, mida ta tegelikult tegema peab ja kui see äratundmine on toiminud, siis kogu oma jõuga hakkama tegutsema- siis on ta peatumatu! Generaatoreid ja manifesteerivad generaatoreid on kokku ca 70% inimestest.

Projektorid valgustavad ümbritsevate inimeste sisemaailma

Projektorid on tundlikud natuurid, kes ise loomuomaselt elujõudu ei suuda genereerida. Nad saavad selle ümbritsevatelt inimestelt. Projektoreid huvitavad teised inimesed väga, sest nad tajuvad ka iseennast läbi teiste inimeste. Projektoritele sobib väga töö inimestega- nõustaja ja terapeudi eriala valivad tihti just projektorid.

Kuna projektorid ise energiat ei genereeri, siis on väga tähtis just projektoritel õppida hoidma oma päevaenergiat, valima suhtlusringkonda, töö iseloomu, puhkepause jne. Projektoritele ei sobi pingelised tähtajad, tööprähklemine, stress ja tihti ka mitte palgatöö, kus nad on kellegi teise käsutuses. Just sellel põhjuse, et projektorid peavad suutma ise reguleerida oma tööd ja vabat aega. Kui tööandja seda võimaldab, siis on hästi. Projektoritele sobib hästi vabakutseline töö ja olemine iseendale tööandjaks.

Kuna projektoritel puudub sisemine loomuomane algatamise energia, siis on nende strateegia ootamine. Ootamine, et neid kutsutaks ja avastataks- nende endi pärast ja just sellisena, nagu nad on. Kui nad sellisele kutsele vastavad, siis ei kuluta nad oma energiat ning saavad vooluga kaasa minna. See ootamine on projektoritele väga raske, sest tihti on nad harjunud elama hoopis teistmoodi, ise asju ära tehes. Selline lähenemine aga lõhub neid ning projektorid peavad õppima ootama. Nii kaua, kui nad õppivad ootama on soovitatav projektoritel avastada kõike seda, mida neile sisimas meeldib teha, lugeda ja ennast täiendada kuskil koolitustel/kursustel, nautida elu! ning läbi selle toimub projektori kui isiksuse avastamine teiste poolt 🙂 Projektoreid on umbes 18% populatsioonist.

Reflektor on haruldane ning peegeldab teisi inimesi ja ümbritsevad

Reflektoreid on Maal vaid 1-2% ning nad täielikult peegeldavad enda sees seda, kellega nad koos on või kus kohas nad on. Kui reflektor tunneb ennast halvasti, siis pole koht tema jaoks õige. Kui hästi, siis seal saab ta tegutseda. Reflektorid on ülitundlikud inimesed ja nad peavad õppima sellega elama. Öeldakse, et nad peegeldavad ühiskonna tervist.

Reflektoritele on tähtis olla õiges kohas, õigete inimestega, kus nad tunnevad ennast hästi. Sellisel juhul saavad nad tegutseda. Samuti peavad nad meeles pidada, et üks kuu tsükkel on see, mis annab neile aimu, mis otsuseid on õiged, mida nad tegelikult tunnevad ja mis tegelikult toimub. Reflektoritel võtab see lihtsalt kauem aega, et endast aru saada ning lasta settida kõigel, mida nad pidevalt läbi välise kogevad.

 

Strateegiate tähtsus

Kirjeldatud strateegiad on olulised teadvustamaks, et mitte minna vastuollu sellega, milleks oled just sina loodud. Kui õppida neid strateegiaid jälgima, siis saab inimene rakendada oma täit potentsiaali kergusega.

Mina olen projektor ning alles viimastel aastatel olen hakanud aru saama, et stressirikad palgatöö kohad on olnud need, mis pole mulle üldse sobinud ja kus olen ennast läbi põletanud. Ma ei saanud kunagi aru, et miks mõni teine jõuab ja on rööprähklemises tubli, aga mina ei jõua. Süüdistasin ennast ja proovisin veel rohkem pingutada, sest nooruse energiast ja inertsist ma jaksasin väga palju. Olles jõudnud oma strateegiani saan aru, et tegelikult funktsioneerin ma paremini rahulikult “oma asja” ajades ja siis kõik juhtubki. Minu suureks õnneks üks minu eluülesannetest on õppida elu nautima. Totaalselt, täiega, iga keharakuga! Elada nii, et endal on hea olla. Ja projektorile omaselt näen ma inimeste sisse, nende põnevaid nurgataguseid, ma suudan neid oma projektoriga valgustada. Seda teen ka oma töös inimestega. Leides oma strateegia ja saades selgust, miks mu eelmised strateegiaid ei toiminud olen leidnud sisemise rahu- sest me lihtsalt oleme kõik erinevad 🙂

Kui ka sina soovid teada saada oma Human Desigi strateegiat, siis üks koht, kus saad oma kaarti teha: http://jovianarchive.com/Get_Your_Chart