Vabanedes ideaalidest- kui palju on piisavalt hea?

Kui sa oled üks nendest, kes tahab oma elus saavutada ideaalset versiooni sellest, mis võiks olla, siis see lugemine on sulle.

Kui keegi küsiks praegu mu käest, kas ma elan unistuste elu, siis vastaksin ma “jah”. Aga kui ma küsin enda käest, kas ma võiksin elada suuremas majas, sõita parema autoga ja rohkem reisida, siis ma vastaksin samuti jah. Kuidas siis nii?

Ego tahab ohjad enda kätte haarata

Mäletan kuskilt väljendit, et kui su elus on kõike piisavalt, siis sa oledki juba õnnelik. See küsimus on mind palju aidanud- “Kas seda on praegu piisavalt?” Ego tahab tihti ohjad enda kätte haarata ja tuletab mulle meelde minu eesmärke ja äkki võiks juba tegutseda selle kallal. See aga teeb olematuks hetkes elamise tunnet ning naudingulist elu, mida võiksin veel rohkem õppida elama.

Naudingulised eluperioodid

Ma olen väga eesmärgipärane inimene ning kui üks asi on tehtud, siis tean sisimas juba, mis on järgmine verstapost ja suund. Viimasel ajal olen aga hakkanud aru saama, et teatud eluperioode tuleb osata lihtsalt nautida. Kui oled midagi saavutanud, kuskile jõudnud, millest oled unistanud, siis ära kiirusta kohe edasi, vaid peatu mõneks ajaks- tunneta, et see on SEE, mida nii väga olid oodanud.

Meie ühiskonnas tervikuna on mul tunne, et me ei oska elu nautida. Me oskame hästi tööd teha, lapsi kasvatada, teha asju “nii nagu peab”, aga võiksime veel rohkem osata lihtsalt olla, naerda ja lõbutseda, olla veel rohkem tänulik selle eest, kuhu elu meid toonud on.

Millal on aeg edasi liikuda?

Siiski tuleb üks hetk aeg hakata jälle tegutsema. Kuidas aga seda hetke mitte sassi ajada ego lõksuga, kes tahab kogu aeg saada midagi paremat ja suuremat. Kuula oma südamehäält/intuitsiooni, mis on oma olemuselt pehme ja mis lihtsalt üks hetk annab teada- “nüüd on aeg”. Ego aga võib suvalisel hetkel jõuliselt nõuda, et sa midagi teeksid.

Olen elus viimastel aastatel läbi teinud spurti nii isikliku kui tööelu loomisel. Minu abikaasa ja näiteks meie uus kodu jõudis minuni pingutamata ja hetkel, kui olin egolõksudest lahti lasknud. Minu mõlemad töökohad uues tegutsemisvaldkonnas jõudsid minuni väga kergelt ja voolavalt. Tean, et õiged asjad tulevad pingutamata ja õigel ajal. Samas on vaja ka seda perioodi osata tunnetada ja teadvustada, kui mängus on ego ja kui pingutad hoopis jõuga oma unistuste suunas. Tulemus on tihti pettumus; hea juhul õppid ära egolõksudest vabanemist. Halbade asjade kokkulangemisel võid teha aga valed otsused. Õpi tunnetama, kui räägib sinu ego ning lihtsalt märka seda ja ära tee midagi. Kui sa kasvatad oma intuitsiooni, siis õigel ajal sa tunnetad ära ka tema hääle.

Elu nautimine

Oskus elu nautida on tänapäeva maailmas suur kunst. Meie edumeelne ühiskond soovib, et me enamus ajast teeksime ja saavutaksime midagi- siis oleme justkui edukad. Vähesed räägivad sellest, et tuleb osata ka nautida seda, mida oled saavutanud. Isiklikus elus tunne rõõmu pereliikmetest, sõpradest, vabast ajast ja iseendast. Tööelus õpi tähistama vahe-eesmärke, lõppenud projekte ja seda, kui oled midagi hästi teinud. Isegi kui teised seda ei märka ja kihutavad kõrgetel kiirustel edasi, siis sina osta või küpseta üks kook ning tähista pereliikmetega seda, et oled nii tubli olnud 🙂 Elu nauding ei koosne pidevatest pingutustest, vaid oskusest lasta vabaks pingutustevahelistel hetkedel ning lihtsalt olla.

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *