Inspireerivad lood karjäärimuutusest- Marge lugu

Toome lugejateni inspireerivad karjäärivahetuse lood.

1. Millega tegelesid enne?

Alates 2009. aastast tegutsesin konsultatsioonifirmas turunduse valdkonnas (algul müügi-  ja turunduseassistent, peagi turundusspetsialist ja lõpus turundusjuht).

2. Mis ajendas Sind tegema muutuse?

2014. aastal lõpetasin TLÜ-s organisatsioonikäitumise magistriõppe ja tundsin, et tegelikult on personalitöö see, mis paneb silma särama. Otsustasin võtta riski ja proovida täiesti uut valdkonda ning end seal samuti üles töötada nagu varem turunduses. Hakkasin tegelema värbamisega, mis pakkus suurt rahulolu, kuna sain omavahel kokku viia suurepärased töötajad ja suurepärased ettevõtted.

3. Mis hirme ja takistusi Sa pidid ületama? Kuidas seda tegid?

Uute tegevusvaldkonda liikudes oli muidugi hirm, et kuidas hakkama saan, äkki ebaõnnestun ja see ala ei sobi mulle üldsegi. Kuid juba esimese kuu jooksul sain aru, kui hästi saan oma teadmisi turundusest ka uuel töökohal ära kasutada ja see andis enesekindlust juurde. Iga päev õppisin midagi uut ja see muudkui kasvatas motivatsiooni ning nii tulid ka kiirelt esimesed edukad värbamisprojektid.

Uuele tööle asudes oli ka palganumber oluliselt väiksem, kuna uues valdkonnas tuli alustada madalamal tasemel, kuid toetava abikaasa toel, ei saanud ka see ületamatuks takistuseks. Kõige tähtsam on ikkagi teha tööd, mis tooks sära silmadesse ja kus tunned, et tahad hommikul tööle minna.

4. Kuidas jõudsid uue valdkonna/ töökohani? Mis on see uus valdkond/töökoht/tegevus?

Kandideerisin personaliotsingu firma läbi ühele turunduse positsioonile. Juba seal vestlustel käies sain aru, kui toreda ettevõttega on tegemist. Kuna ma soovitud ametikohale lõpuks ei saanud, siis võttis personaliotsingu firma minuga ühendust ja ütles, et kindlasti hoiavad mind kui tugevat turunduse valdkonna kandidaati ka edaspidi meeles. Ja nii muuseas mainisin, et personali valdkond pakub mulle ka huvi. Kuna nemad just otsisid endale värbajat, siis soovitati mul kandideerida. Pärast paari vestlusringi ja koduseid ülesandeid osutusingi valituks.

5. Mis Su elus veel seoses töökoha/valdkonna vahetusega muutus? Kas ja kuidas muutusid Sa ise?

Uude töökohta minemine tõi tagasi kire töö vastu, mis vanas töökohas oli kadunud. Olin vanas kohas pikalt olnud mugavustsoonis ning nüüd sealt väljudes tundsin meeletut õnne- ja rahulolutunnet, sest igal tööpäeva hommikul tundsin, et tahan tööle minna, tahan midagi ägedat korda saata. Inimesena muutusin kindlasti julgemaks ja enesekindlamaks, sest peagi mõistsin, et hirm valdkonna vahetuse ees oli olnud asjata. Sain küll hakkama ja väga hästi sain.

6. Millest soovitad alustada inimesel, kes tahab oma ellu tööalast muutust sisse tuua? Millega tuleb arvestada?

Kui tunned, et hetke töö ei paku täit rahuldust, siis tasuks kindlasti mõelda, milline oleks sinu unistuste töö, mida tõesti tahaksid teha või mis suunas peaksid liikuma, et oma unistuste tööle lähemale jõuda. Kui see välja mõeldud, tuleks teha natuke eeltööd. Valdkonna vahetuse puhul on oluline, et oleksid mingid teadmised ka uuest valdkonnast või siis valmidus oma teadmisi täiendada. Kui oled otsustanud astuda selle sammu ja siseneda näiteks täiesti uude valdkonda, siis teavita oma kavatsustest ka lähedasi, sest on hea teada, kui sul on kõrval toetajad.

Ja kuigi iga muutus võib algul olla veidi hirmutav, siis ära karda ebaõnnestuda. Kui tunned, et hetke töö ei paku enam rõõmu ja uus töö võiks seda teha, siis astu see samm. Ja kui ka uus algus on raske, siis tehes tööd kirega, tulevad peagi ka esimesed töövõidud, mis suurt rahulolu pakuvad.

7. Lisaks mõtteid, tundeid, soovitusi, mida tahaksid jagada.

Soovin inimestele rohkem julgust ja pealehakkamist, et nad võiksid teha tööd, mida nad tõeliselt naudiksid!

*Kui Sul on jagada inspireeriv lugu karjäärivahetusest, unistuste tööle saamisest, oma kire leidmisest, siis kirjuta mulle natalja.tserepanova@gmail.com 

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *