Tahad vahetada töökohta? Kulge protsessis!

Järjest enam inimesi mõtleb töökoha või tööalase valdkonna vahetuse peale. Mul on hea meel näha nii karjäärinõustajana kui värbajana, et inimesed järjest enam keskenduvad töö sisu sobivuse ja enesearengu peale, mitte esmalt materiaalsele hüvele. Palk on tähtis, aga õnn inimese südames on tähtsam.

Tegin minagi kannapöörde, kus loobusin heast sissetulekust ja kindlast töökohast finantssektoris. Palgad ja hinnad olid vahepeal tõusnud, aga mina naasesin peale lapsehoolduspuhkust uuele positsioonile väiksema palgaga. Kohustused lapse ees veel lisaks. Ma ei teadnud, kuidas täpselt hakkab kõik toimima, aga uskusin, et kui kuulan oma südant, siis elu ka toetab. Olin protsessis ja astusin samm korraga. Esimesed kuud katsetasin ja tõestasin endale ja teistele, et värbamise töö on see, mis sobib mulle ja millega ma saan hästi hakkama. Uskusin, et teen enda jaoks õiget asja ja loon sellega väärtust nii klientidele kui kandidaatidele. Rahaliselt tulin ots-otsaga kokku. Kuna valdkond ja töö tõesti sobisid mulle, siis ei pidanud ma kaua ootama ka palgatõusu, mis aasta hiljem oli kõrgem kui mu „hea sissetulek“.

Näen oma töös, et kui mõtted kulgevad juba töökoha vahetuse suunas või unistatakse millegi ise loomisest, siis soovitakse pigem kiiresti näha ühte head tulemust- kas uut valdkonda, teist töökohta, toimivat äri. Oma kogemusele tuginedes julgen väita, et töökoha/valdkonna vahetus on nagu ka muu elu- protsessis. Üleöö ei juhtu midagi. Ma ei luba ka oma nõustamistel, et näiteks peale nelja kohtumist teed sa elus täieliku kannapöörde. Päevapealt kannapöörded võivad tunduda ahvatlevad, aga see tähendab, et kogu meie elu keerab ennast 180 kraadi ja me peame hakkama saama kõikide valdkondade uuesti tasakaalustamisega. Seepärast mina usun tasakaalukasse kulgemise protsessi.

Kui on soov oma elus sisse tuua mingi muutus, aga ei tea täpselt- kuidas? Loomise protsess võtab aega, nagu laps küpseb 9 kuud ema üsas. Teadvusta seda. Aeg on igaühe puhul erinev. Muutused algavad aga juba siis, kui sa teadvustad endale, et soovid oma elus sisse viia mingit muudatused. Kõik ülejäänud on protsess. Kõik mõtted, tunded, vastuolud, mida sa koged on protsessi osa, et saaksid küpseda ja olla valmis oma unistuseks.

Julge kogeda ka kõiki negatiivseid tundeid, mis sind protsessi jooksul valdavad, aga mida esimese hooga tahaksid vältida- seal on peidus õppetund ja see aitab vabastada blokeeringuid, mis sind võib olla takistavad su unistuste teel. Õppetund on õpitud, kui suudad reageerida neutraalselt. Siis saab jällegi teha sammukese edasi.

Tegutseda soovitan ka- uuri, kandideeri, pane kirja mõtted ja unistused. Valgusta enda sees see tõeline soov, mis elu sa elada tahad. Ja kui üks hetk on unistus täitunud, uus töökoht olemas ja/või äri hakkab edenema- ka siis sa märkad, et sa oled läbinud vaid vahedistantsi. Sealt edasi on uued protsessid, uued kulgemised, uued unistused ja eesmärgid. See on okei ja käib inimeseks olemise juurde. Parim, mida sa teha saad on nautida protsessi

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *