Sinu südamelähedane tee ei pruugi olla kaugel sinu praegustest tegemistest

Inimesed otsivad tihti seda oma „õiget asja“, mida nad peavad siin elus tegema. Mõeldakse ja vaadatakse, et äkki see „õige“ asi on hoopis vastupidine sellele, mida siiani olen teinud?

Tegelikult see nii ei pruugi olla. Suure tõenäosusega sa oled alateadlikult algusest peale teinud midagi väga õigesti. Mis on sul siiamaani hästi välja tulnud? See võib olla väike jupp sinu praegusest tööst. Sinu tugevused kindlasti avalduvad juba praeguse töö juures. Küll ei pruugi olla õige nt valdkond või töö sisu, aga midagi on kindlasti seal õiget, mis paelub ja palub sind, et sa selle osa endas maha ei salgaks.

Kardinaalseid pöördeid võib elus teha, aga tihti jääb asja tuum ikka sarnaseks- nt aidata inimesi. Kui sa oled alati olnud liikuv ja energiline organiseerija, siis suure tõenäosusega suurt täpsust ja kohal püsimist vajav töökoht ei ole õige sinu jaoks. Kuigi sa võid mõlgutada mõtteid, et äkki just vastupidine suund on see suund, mis sind õnnelikuks teeb.

Ma näen väga palju inimesi, kes ei tea, mis valikuid teha ja hullutavad ennast saja erineva mõtte ja võimalusega- millist nendest valida? Mis on see kõige õigem suund minu jaoks? Võimalusi, erialasid jms on ju nii palju! Kust ma teada saan, mis see kõige õigem töö minu jaoks on?

Vastus on aga palju lähemal kui sa arvata oskad (nagu nad alati on)- sa juba rakendad seda, mida teha tahad. Võib olla lihtsalt natukene vale nurga alt. Ei tasu kaugelt otsida. Kõik vajalik on meile algusest peale sisse programmeeritud. Lapsepõlvest, nooruspõlvest, täiskasvanuna- me ei pea ennast 180 kraadi muutma. Me ei pea saama kellekski teiseks, et olla lõpuks õnnelik. Vastused on lähedal- sinu tugevused; see mida sulle meeldib teha; see meeldiv osa sinu praegusest tööst. Ebameeldivast saab õppida. Ei pea leppima, aga õppima peab. Ja ebameeldivat osa saab muuta. Või see muutub ise, kui sellega leppida. Aga sellest kirjutan järgmine kord.

Seda teksti ajendas kirjutama üks armas inimene, kes käis juba mõnda aega tagasi minu juures holistilist karjäärinõustamist läbi tegemas ja andis tagasisidena, kuidas edusammud on kulgenud:

„Aitähh sulle, et aitasid selgusele jõuda, et minu valitud amet on see mida ma peangi tegema, sest õiges kollektiivis teha seda tööd, mis paneb südame põksuma on lust. Edasi plaanin ennast lihvida paremaks projektijuhiks ning ei kaalu teha kardinaalset muutust, et äkki on kuskil midagi paremat.“

Ilusat lõppevat aastat, rahu südamesse ja imelisi valikuid uueks algavaks 2017 aastaks!

Natalja

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *