,

Inspireerivad lood karjäärimuutusest- Esteri lugu

Toome lugejateni inspireerivad karjäärivahetuse lood.

1. Millega tegelesid enne?

Raamatupidamisega.

2. Mis ajendas Sind tegema muutuse?

Mõõt sai täis! Järjekordselt tehti mingit seadust karmimaks, minu tööd keerulisemaks – aitab!

3. Mis hirme ja takistusi Sa pidid ületama? Kuidas seda tegid?

Hirm oli seotud rahaga, pidin kuidagi saama kinnitust, et sissetulek ei vähene, kui ma eriala vahetan. Selle tõestamiseks oli vaid üks moodus – andsin paar raamatupidamist ära ja sain ootamatult tagasi laenu, mille olin juba mitu aastat varem korstnasse kirjutanud. Siis andsin veel paar klienti ära ja sain juba uue teenuse eest raha.

Raamatupidamise ehk mitte sobiva töö kõrvalt ei oleks ma jaksanud ega isegi tahtnud muud tööd teha, seetõttu pidin kindlasti esimest vähendama.

4. Kuidas jõudsid uue valdkonna/ töökohani? Mis on see uus valdkond/töökoht/tegevus?

Uus valdkond oli minu jaoks selgeltnägemine, tervendamine ja nõustamine. Selleni jõudsin Maatriksi seminaril, kus mulle tehti selgeks, et ma ei peaks enda oskust varjus hoidma, vaid soovijatele jagama.

5. Mis Su elus veel seoses töökoha/valdkonna vahetusega muutus? Kas ja kuidas muutusid Sa ise?

Mina muutusin enesekindlamaks, hakkasin enda peal katsetama igasuguseid nägemusi, loomulikult saab sellest osa kogu pere ja ka sõbrad. Ma olen kindlasti õnnelikum, julgem ja vabam. Ma poleks uskunud, et suudan võõraste ees esineda, nüüd naudin seda täiega. Mul ei tule kunagi vastusest puudust, küsimustest samuti mitte. Mulle meeldib, et ma ei raamista enam ennast ega teisi nii meeletult, kui varem. Kontroll on illusioon – see oli tõdemus, mis tegi minust vaba inimese!

Raamatupidamine on nüüd minu jaoks hobi, vahelduseks on numbreid vaikselt toksida väga mõnus.

6. Millest soovitad alustada inimesel, kes tahab oma ellu tööalast muutust sisse tuua? Millega tuleb arvestada?

Alustada tuleb sellest, et arvestama peaks eelkõige endaga – mida sina tahad, kuidas, kus ja kellega. Kui me seame teised esikohale, siis surume ennast alla ja see lõppeb alati haigusega. Arvestada tuleb sellega, et iga muutusega kaasnevad hirmud, aga kui neid natuke süvenenult vaadelda, siis selgub, et karta pole mitte midagi peale kartmise. Kui sa lased lahti sellest, mida sa ei taha, saab tulla su ellu see, mida soovid. Valik on sinu! Alati!

Arvesta, et sul on harjumused ja nendest vabanemine võtab aega, kõige lihtsam on asendada praegune harjumus uuega. Ka mõttemustrid on harjumused! Näiteks kui kinnitad endale iga päev, et keegi sind tööle võtta ei taha, siis nii ongi. Muuda see mantra näiteks selliseks: „Ma lähen järgneva kuu jooksul sobivasse kohta tööle!“

7. Lisaks mõtteid, tundeid, soovitusi, mida tahaksid jagada.

Ära jäta muutusi tegemata, sest sa kindlasti kahetsed seda kunagi ja siis on juba hilja. Muutused on kasulikud, tunduvad alguses tülikad, aga need hoiavad inimese värskena. Aeg-ajalt võiks teha midagi uut, et arendada aju, näiteks parema käeline võiks harjutada kirjutama vasaku käega. Võta vastutus enda elu ja otsuste eest, pea meeles, et ainus, kes sind keelab ja käsib, oled sina ise!

*Kui Sul on jagada inspireeriv lugu karjäärivahetusest, unistuste tööle saamisest, oma kire leidmisest, siis kirjuta mulle natalja.tserepanova@gmail.com 

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *