Minu karjäärinõustajaks kasvamise teekond

Oli aasta 2014. Olin saanud aasta tagasi emaks. Enne lapsehoolduspuhkusele jäämist töötasin 10 aastat panganduses ning teadsin, et isegi, kui töö kollektiiv ja tööandja olid ülimalt vahvad, tagasi sellele tööle minna ei taha. Olin alustanud kolm aastat tagasi holistilise terapeudi õpinguid ja olin saanud endale kinnituse, et inimeste nõustamine/coachimine sobib mulle. Küll aga tunnetasin, et ei soovi nii palju käia inimeste mineviku aegades kui suunata pilk tulevikku. Nii juhtuski mu teele Fontese career coachingu väljaõpe, mis oli tol ajal veel üks esimesi gruppe. Panin ennast kirja ja olin särasilmselt valmis ennast täiendama kodus oldud aasta järel.

Career coachingu väljaõpe kestis 5 kuud, millest vahepeal toimus palju praktilist tööd. Ehk sisuliselt hakkasin ma juba õpingute ajal praktika käigus inimesi karjääri alal nõustama. Olin ambitsioonikas ja võtsin endale kohe 5 nõustatavat praktikaks 🙂 Ma tõesti nautisin seda! Sain kasutada oma nõustamise oskust holistilisest vaatest ning sain juurde palju loovaid ja praktilisi harjutusi, mis aitasid inimestel kontakti oma sügavate soovidega.

Peale diplomi omandamist career coachingu vallas sai mulle päris kiiresti selgeks, et hakkan sellega edasi tegelema. Nii lõingi ma oma erapraksise, kus hakkasin tasapisi tegema nii eranõustamisi kui ka karjäärialaseid töötube. Nüüdseks olen ma nõustanud kokku ligikaudu 70 inimest ja koolitanud vähemalt sama palju inimesi, seda suuresti värbaja põhitöö kõrvalt ning viimane aasta on tulnud juurde minu töösse põnevat ettevõtesisest karjäärinõustamist. Ettevõtesisese karjäärinõustamise kohta saad lähemalt lugeda siin

Mis minul oma töö juures silmad särama paneb?

  • See, et ma näen, kuidas inimesed leiavad enda sees jõudu ja vastused, mis olid nende sisse magama jäänud
  • Nõustatavate sammud, kus nad astuvad lähemale oma unistuste (töö)elule
  • Võimalus aktsepteerida igat inimest sellisena nagu ta on ning toetada teda tema enda teekonnal

Mis olid väljakutsed sellel teekonnal?

  • pidin silmitsi seisma esinemishirmuga, mis oli minuga kaasas kooli ajast. Tundsin, et tahan teha töötubasid, aga ei julgenud inimeste ees esineda. Ei jäänud muud üle, kui hirmule vastu astuda. Mitmeid koolitusi hiljem võin öelda, et nüüdseks naudin inimeste ees olemist ja töötubade juhendamist.
  • õppisin määrama piire enda ja nõustatava vahel- kust läheb minu vastutus ja kust inimese enda vastutus oma elu eest. Algaja nõustajana tahtsin kõiki kohe aidata ja nende tööelu õnnelikumaks teha. Sain aga aru, et minu suurest soovist ei piisa, seda peab tahtma ka nõustatav ise ning olema valmis muudatusteks ja oma esimeseks sammuks.
  • enda töö ja eraelu ühildamine on pidev protsess, eriti väikeste lastega peredes. Kuidas hoida oma elu tasakaalus nii, et seal on nii aega endale, perele, lastega koosolemine kui ka eneseteostus. Selleks on head märksõnad prioriteetide seadmine ja oma keha tasakaalus hoidmine.

Keegi ei pea meile ette ütlema, mida me peaksime tegema või kes me oleme. Need vastused on igaühe sees olemas. Mina, karjäärinõustajana saan need tugevused ja soovid nähtavale tuua nii, et inimesel päriselt tekib arusaam ja sisemine tunnetus, mida ta võiks tööalaselt edasi teha. Sellises äratundmises tekib inimese sisse suur jõud, mis annab talle võimaluse luua oma edaspidist õnneliku (töö)elu.

Kui sina veel otsid oma teekonda, siis ootan sind oma nõustamiskabineti, et tuua sinust välja parimat!

 

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *