,

Karjäärinõustaja soovitused lõppevaks aastaks ja uue alguseks

Aastaring saab uuesti täis. Minule meeldib teha isiklikke vahekokkuvõtteid nii sügise eel (ehk sünnipäeva eel) kui ka aasta lõpus. Ühelt poolt aitab valitud tsükli teadvustamine ennast ja oma valikuid analüüsida ning tuleviku kiikamine aitab materialiseerida oma soove ja plaane.

Pane kirja mööduva aasta suurimad õnnestumised ja tähtsamad kordaminekud.Need  võiksid olla igast valdkonnast, mitte ainult tööalased- suhted elukaaslasega, lastega, iseenda areng, tööalased väljakutsed, hobid, sõbrad, koduloomad, reisimine. Mis tegi sellest aastast hea aasta? Mille eest oled tänulik?

Premeeri ja tunnusta ennast nende saavutuste eest. Võid teha seda nii mõttes, verbaalselt endale välja öeldes või lähedase inimesega arutades ja/või lubades endale midagi head tehtud pingutuse eest. Enda premeerimine ja tunnustamine, ja eriti väikeste aga tähtsate edusammude eest, on suure kaaluga. Sellisel viisil me kasvatame enesekindlust ja oleme välisest tunnustusest vähem sõltuvad. Lisaks sellele õpime märkama pisikesi saavutusi enda sees, mis suures plaanis on väga olulised. Samuti õpime lahti ütlema välistest ootustest, mis tegelikult meiega ei haaku, kuid mida tahame järgida suuresti selleks, et saada tunnustust väljapoolt.

Pane kirja igast sinu jaoks tähtsast valdkonnast järgneva aasta eesmärgid. Mis on see, mida soovid ära teha? Midagi juurde õppida? Kasvada sisemiselt- mis omaduste osas? Mida pead veel harjutama? Või millest sisimas unistad, aga veel ei tea, kuidas seda saavutada? Pane kõik kirja, mis on tähtis sinu jaoks. Sellest kujuneb sinu tuleva aasta teejuht. Sa tead kuhu oled liikumas, sul on siht. Siis ei saa midagi valesti minna.

Ja ava see nimekiri aasta aega hiljem. Kui sa aasta pärast avad selle nimekirja, siis väga suure tõenäosusega saad sa enamustele püstitatud eesmärkidele panna uhkusega linnukese- done! Isegi nendele, mille osas sa ei teadnud, kuidas seda täpselt saavutada. Ma olen vähemalt viis aastat sellist traditsiooni järginud ja igat aastat saadan ära suure tänutundega, sest pea kõik eesmärgid väikeste eranditega on saavutatud.

Algavaks aastaks soovin ma teile rohkelt enesearmastust ja enda väärtustamist. Kolme aasta nõustamiste tagajärjel näen, et peamine takistus inimestes on vähene endasse uskumine. See puudutab nii neid, kes teavad, mida tahavad teha, aga ei julge muutusi ette võtta kui ka neid, kes ei tea, mis on see valdkond või eriala, mis silma särama paneb. Seepärast pühendan ma oma tegemisi 2018 aastal lisaks holistilisele karjäärinõustamisele ka enesearmastuse teemadele. Selleks on planeeritud nii seminarid, töötoad, artiklid ja muud põnevat, mis loovusest teieni jõuab ????

Kui soovid ka uuel aastal hoida silma peal enesearmastuse ja karjäärivalikute teemadel, siis julgelt „like“-i Holistiline karjäärinõustamine Samm Edasilehte! Samm Edasi Facebooki lehe postitused keskenduvad eelkõige tööküsimustele, karjääri planeerimise ja muutmise ning eneseväärtustamise teemadele.

Olge hoitud!

Natalja

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *