Loovuse 7 tunnust

Loovus ja loomingulisus on midagi, mis on iga inimese sees olemas. Meie parem ajupoolkera ja süda juhivad meie loomingulist väge. Looming ei ole vaid kunsti, muusika vms loomine. Looming võib olla ükskõik mis tuleb südamest. See võib olla mõne kirjatüki kirjutamine (kasvõi kaante vahele päevikusse), koolituse korraldamine, joogatunni juhendamine, midagi kätega tegemine (toidu valmistamine, heegeldamine, meisterdamine), oma elu visualiseerimine, unistamine. See on midagi, mida sa annad enda seest välja- südamest välismaailma.

Kuidas loovus avaldub materiaalses maailmas ja kuidas seda ära tunda?

  1. Hinges on rahu. Stressitase on minimaalne, peas pole ärevaid mõtteid.
  2. Tänutunne hinges. Sa oled tänulik pisikeste igapäevaeluliste asjade eest, olgu selleks armas kodu, lapsed, päiksepaisteline päev, võimalus võtta enda jaoks aeg maha.
  3. Sa oled hetkes. Sa keskendud sellele, mis on siin ja praegu ning oled rahus sellega.
  4. Sa naudid käesolevat tegevust nii väga, et sukeldud sinna täielikult. Tekib flow-tunne, kus pole piire ega aega.
  5. Sa oled südamega asja juures. Sa päriselt naudid seda, mida teed. Loomingu tulemusel valmib midagi, mis kõnetab sinuga samal lainel olevaid inimesi.
  6. Peale loomingulist lainet tunned, et oled rohkem tasakaalus ja rohkem sina ise. Sa oled rõõmsam ja veel rohkem tänulikum.
  7. Su looming saab positiivse vastukaja. Selle eesmärk on sind innustada veel rohkem avama oma südant ja olema kooskõlas oma sisemise andega.

Iga inimene on tulnud siia maailma oma erilisusega. Meist igaüks on justkui kunstnik oma elus, kuigi looming võib olla tavapärasest kunstist justkui kauge.

Olen kohanud inimesi, kes mängivad hästi mingit pilli, meisterdavad kätega, avastavad endast lauluande, kirjutavad või maalivad südamest omamata selleks mingit erilist väljaõpet, valmistavad hõrke tervislike roogasid, pühenduvad suure hoolega lastele, õpetavad ühiskonda elama kooskõlas loodusega, aitavad ja suunavad inimesi- neid tegevusi on kindlasti veelgi.

Julgustan alati inimesi veel ja veel rohkem tegelema sellega, mis südamest tuleb. Kui inimene on loovuse lainel, siis hakkavad “ära kukkuma” igapäevaelu osakesed, mis meiega ei sobitu ja mis meile ei sobi. Saab taotleda, et see protsess oleks rahulik ja tervendav. Sellega me astume välja rutiinist ja lisame oma elule värvi. Nii saab luua igapäevaelu, mis on kooskõlas meie sisemusega.

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *