Miks on vaja elus loomingulisust?

Mulle meeldib olla loomingulisel soonel. See on miskit, mis pulbitseb minu seest väljapoole- üldiselt on see mõni kirjatükk või mõte, kuidas midagi paremini luua või ära teha. Kui ma olin veel lapsega kodune ja jalutasin paaritunniseid tiire õues, siis väga tihti just peale pikka jalutuskäiku oli mul nii palju mõtteid, mida pidin kohe kirja panema. Sellest ajast sündis holistiline karjäärinõustamine ja visioon sellest, kuidas aidata inimestel jõuda selle tööni, mis päriselt nende silmad särama paneks.

Sukeldudes üks hetk tagasi tööinimese ellu, hakkas loovust vähemaks jääma. Ja ma tundsin sellest nii puudust! Ma hakkasin märkama, kuidas loovust ei tule kuskilt, kui ma olen ülekoormatud igapäevamuredega. Teed kõike automaatpiloodi peal ega jõua tajuda suuremat pilti. See tegi kurvaks. Paljud inimesed on igapäevaelu askelduste keskel kurvad. Loovus aitaks nii kurbuse kui uue loomise juures.

Loovus aitab tajuda inimese perspektiivi. Igasühes on loov külg olemas. Natukene kitsamalt vaadates aitab loovus luua visioone parimaks võimalikuks elustiiliks ja kasvõi tööülesannete lahendamiseks. See lisab elule värve, sest sa kunagi ei tea, mis lahendus või mõte loovuse tagajärjel kujuneb.

Kuidas loovuseni jõuda? Loovuse jaoks on vaja ruumi. On vaja sellist ruumi, kus sul ei ole stressitekitavaid mõtteid/muresid. Vähemalt mõneks hetkeks (samas olen kogenud võimsat loovust väga rasketel perioodidel). Igapäevaeluliselt tähendab see seda, et arved on makstud, lapsed toidetud, tööl ja kodus stabiilne. Lülita oma vasak ajupoolkera (ehk siis see, mis on materiaalne) välja ja lihtsalt ole. Alguses hakkab igav. Otsid tegevusi, mõtled, millega oma aega sisustada. Võti on selles, et ära sisustagi oma aega. Lihtsalt ole. Loovus tuleb. Kui oled loovusega juba kontaktis, siis tuleb kiiremini. Kui veel alles otsid seda, siis see võib aega võtta. Siin aitab kaasa igasugune lõõgastumine, enda maandamine (nt kõndimine), rahuliku muusika kuulamine jms. Katseta, mis just sulle sobib.

Loovus annab värvi ja sisu, sealt tulevad vastused- missugust elu sa tegelikult elada tahad, kuidas jõuda unikaalse lahenduseni, olla iseendaga kooskõlas. Las vasak ajupool puhkab mõnikord, ja parem toimetab sind värvilisema elu juurde. Ja kindlasti- palun usalda ennast!

Natalja

0 replies

Jäta oma kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *