Planeeritud vs evolutsiooniline tulevik
Oled sa kunagi mõelnud, et on olemas kahte sorti tuleviku?
Üks on see, mida me planeerime ja teine hoopis teine, see tulevik, mis on evolutsiooniline ja meie kontrolli alt väljas. Tulevik, mis tahab meieni tulla, esilekerkiv tulevik ja seal pole planeerimisega mingisugust pistmist.
Mõlemad on olulised, kuid inimesed jäävad tihti kinni just esimesse, planeeritavasse tulevikku.
Planeeritav tulevik on oluline, et saaksid toimuda lähituleviku tegevused- lapse sünnipäeva planeerimine, igapäeva tegevused ja logistika, tervisliku eluviisi tegevused, jalutuskäik koeraga, planeeritud perepäev, kvaliteetaeg endaga jne.
Kui sa aga laiendad palneeritavat tulevikku nt 5 aasta peale ning hakkad planeerima, millal ja kuhu sa tööle lähed, millal lapse saad, millal kõrgkooli lõpetad, kuidas teed karjääripööret, elad tervislikult, et püsida terve jne, siis võib juhtuda, et kõik su plaanid ei lähe täide või lähevad täide teistmoodi. Aga sellest pole midagi, sest kõik on alati õige ja mitte millegiga pole kunagi midagi valesti.
Planeeritav tulevik loob meile kindlustunde, rutiini ja korrapärasuse. Kuid loovuseks, tõelisteks muutusteks ja oma potentsiaali avamiseks pole sellest palju kasu.
Mis asi on evolutsiooniline tulevik?
See on tulevik, mis tahab su juurde tulla, mis on evolutsiooniliselt sinusse sisse kirjutatud. See on tulevik, mida sa ei planeeri, vaid millel lased lihtsalt oma ellu ilmuda.
Sellises tulevikus on palju:








Usaldus, et sa liigud õiges suunas ning kõik ongi alati õige, on maandav olek, mis aitab sul liikuda oma teel.
Evolutsiooniline tulevik on nagu transformatsioon- sa ei tea, kuhu sa välja jõuad, aga sa lähed ikka muutusesse ja jätkad liikumist oma läheneva tuleviku suunas.
Igas inimeses on evolutsiooniline potentsiaal. Teatud hulk energiat, mis tahab läbi inimese ellu tulla ning läbi konkreetse isiku väljendub see tegevuste kogumina, mida inimene võiks oma elus teha, millele keskenduda, millega tegeleda.
Potentsiaal ei avaldu automaatselt ja iseeneesest- selleks peab inimene tahtma avada oma potentsiaali. Tihti kaasnevad sellega ka vanadest mustritest loobumine, oma elu muutmine, suureks saamine, mingite suhete lõpetamine jne. Alati kõik ei ole valmis oma potentsiaali avamiseks, aga kui sina oled, siis loe edasi.
1-1 töös näen ma tihti inimese potentsiaali, mida aga varjutavad erinevad uskumused, mustrid ja perekondlikud pärandid.

1. Õpi olema rohkem hetkes; kogema hetkes kõiki emotsioone, mida näiteks planeerimata tulevik võib sinust tekitada.
2. Loo ühendust oma ema ja isaga süsteemsel tasandil. Kui meil on ühendus oma vanematega, siis on ka elu usaldus suurem ning psüühika on rohkem avatud teadmatusele, sest turvatunne tuleb siis seestpoolt ning väliselt pole vaja luua võlts-turvatunnet läbi planeeritavate tegevuste.
3. Leia endas julgus riskida. Küsi “Mis on see kõige hullem asi, mis võib juhtuda?” ja siis vaata, kas see hirm on tõde või ego illusioon. Enamuse ajast see ongi ego illusioon.
4. Jäta ära kõik tegevused, mida teed sellepärast, et “peab” tegema ja jäta alles ainult need tegevused, mida tõeliselt naudid. Sama saad teha suhetega, koostöödega jne.
5. Lase meeltes lahti illusioonist, missugune su tulevik peab olema. Küll aga saad kogeda visuaalseid pilte, mis sulle iseenesest tekivad, mis tulevikus tahab su elus esile kerkida. Nendel on oluline hakata vahet tegema.
6. Hakka küsima küsimust: “Mida elu minult tahab?”, küsimuse asemel “Mida mina elult tahan?” Need võivad olla erinevad vastused.

Võttes vastu oma evolutsioonilist tulevikku saame avada oma potentsiaali ning elada oma eluga suuremas kooskõlas.
Kumba tuleviku on sinu elus rohkem- kas planeeritud või evolutsioonilist? 
